اگر دنبال ساعت هوشمند تناسب اندام یا ردیاب فعالیت هستید، کدام یک بهترین است: اپل یا فیت بیت؟

شما در حال در حال خواندن: فیت بیت در مقابل ساعت اپل

می‌خواهید یک ردیاب فعالیت داشته باشید اما نمی‌توانید تصمیم بگیرید که برای اپل واچ نسبتاً دوست‌داشتنی که اکنون در سری 7 قرار دارد، مچ بند Fitbit بخرید یا چنگال؟ اپل واچ را در مقابل Fitbit قرار می دهیم تا ببینیم کدام یک از جنبه های مختلف بهترین عملکرد را دارد: ردیابی تناسب اندام، پایش ضربان قلب، طراحی، قیمت، برنامه ها، عمر باتری، تماس های تلفنی، موسیقی و غیره.

Apple به‌خاطر ساعت‌های هوشمند، و Fitbit به‌خاطر ردیاب‌های فعالیت و ساعت‌های هوشمند تناسب اندام و سلامت شناخته شده است. اما مرزها و عملکردها با افزودن برنامه‌ها و صفحه‌نمایش‌های لمسی دوست‌داشتنی به ردیاب‌های Fitbit، و افزودن ویژگی‌های سلامت بیشتر به ساعت خود توسط Fitbit محو می‌شوند.

به‌جز خانواده Sense و Versa، Fitbits چندین برنامه را مانند ساعت هوشمند اجرا نمی‌کند، اما از نظر بسیاری از عملکردهای اندازه‌گیری تناسب اندام، تم‌های طراحی و عملکردها به‌طور مستقیم قابل مقایسه هستند. و اکثر اعلان‌های روی مچ از جمله شناسه تماس‌گیرنده، پیام‌های متنی و واتس‌اپ را دارند – که انصافاً، به هر حال در اکثر ساعت‌های هوشمند، پرکاربردترین برنامه‌های غیر تناسب اندام هستند.

به عنوان یک مقایسه مستقیم، به اپل واچ (شامل سری 3، Watch SE و Series 7) در مقابل Fitbit Charge 5, Versa 2 and 3< /span> و top-end Fitbit Sense.

در مورد جدیدترین Fitbit Charge 5، Sense و Versa 3 معاملات پولی وجود دارد. خلاصه ما از بهترین معاملات Fitbit را ببینید. و همچنین مراقب بهترین تخفیف های اپل واچ باشید.

Apple و Fitbit هر دو محصولات عالی تولید می کنند، بنابراین تصمیم گیری در مورد اینکه کدام ویژگی واقعا برای شما مهم است. ما بر سلامت و تناسب اندام به عنوان یک نیاز اصلی تمرکز خواهیم کرد، اما هر دو مارک بیش از این کارکردها بیشتر هستند.

ردیابی فعالیت

حفظ تناسب اندام به این معنا نیست که شما باید یک ورزشکار یا دونده ماراتن باشید. فعال ماندن در طول روز نیز فواید واقعی سلامتی را ارائه می‌کند، و هر دو ردیاب‌های فعالیت Apple Watch و Fitbit برای حرکت بیشتر شما عالی هستند.

اپل واچ و ردیاب‌های فعالیت Fitbit مراحل انجام شده، مسافت طی شده و کالری سوزانده شده را اندازه‌گیری می‌کنند. آنها همچنین به شما نشان می دهند که چند دقیقه در طول روز فعال بوده اید. هر کدام پیشرفت شما را در طول زمان ردیابی می کنند و می توانند داده های تاریخی را ذخیره کنند و شما اهداف روزانه را برای خود تعیین می کنید.

نمایش برنامه Apple Watch Activity

علاوه بر این، اپل واچ سری 6 به بعد، همراه با ساعت های هوشمند Fitbit (به استثنای Versa Lite Edition) همگی دارای ارتفاع سنج بارومتری هستند که مسافت طی شده را محاسبه می کند (مسیر تپه ای را به سمت خانه انتخاب کنید، نه مسیر را مسطح). Fitbits همچنین داده‌های وزن را از ترازوهای Fitbit Aria اختیاری همگام‌سازی می‌کند، در حالی که Apple Watch با هر برنامه سلامت و تناسب اندام دیگری که با Apple Health در iPhone همگام‌سازی می‌شود، به خوبی بازی می‌کند.

در نتیجه، مدل‌های Fitbit از تناسب اندام روزانه و تناسب اندام فعال (درست مانند اپل واچ) و بیشتر تا تناسب اندام ورزشی و عملکردی را شامل می‌شود – با Charge 5، Sense و Versa 3 از دویدن، تمرینات متقابل، دوچرخه‌سواری، تمرینات قدرتی و قلبی.

دوندگان جدی اپل واچ و فیت بیت اصلی را برای نیازهای خود کنار گذاشتند و ساعت‌های Ionic یا دیگر ساعت‌های مخصوص دویدن گارمین یا سونتو را ترجیح دادند. اما با انتشار اپل واچ سری 2 که دارای GPS داخلی بود، درست مانند Fitbit Charge 4، Versa 3 و Sense (به علاوه Versa 2 و Ionic قدیمی تر) تغییر کرد.

Watch Series 3 و Watch Series 7 پردازنده‌های سریع‌تری دارند (پردازنده 7 بسیار سریع‌تر است، بنابراین برنامه‌ها را سریع‌تر بارگیری می‌کند) و اما همچنان عمر باتری ضعیفی دارند و به طور متوسط ​​18 ساعت از آن می‌گذرد. یک نسخه با 4G داخلی نیز موجود است تا بتواند بدون نیاز به همراه داشتن iPhone هنگام ورزش کار کند.

این باعث می‌شود که با Fitbit Sense و Versa 3 مطابقت بیشتری داشته باشد، که (با GPS داخلی مشابه، موسیقی داخلی، اعلان‌ها و پرداخت‌های بدون تماس) می‌توانند بسیاری از نیازهای ورزشی شما را بدون نیاز به همراه داشتن تلفن یا همراه داشته باشند. کیف پول در اطراف.

Fitbit range 2021 July

بدیهی است که تناسب اندام در هسته Fitbits قرار دارد، در حالی که اپل واچ ردیابی فعالیت را در میان بسیاری از ویژگی های آن به حساب می آورد.

اپل واچ دو برنامه اصلی تناسب اندام ارائه می دهد: فعالیت، که همه چیز در مورد سلامت، حرکت، تندرستی و روال روزانه شماست. و برنامه تمرین که دویدن، دوچرخه سواری و پیاده روی را ردیابی می کند. همه این داده‌ها از طریق برنامه Activity در آیفون شما جمع‌آوری می‌شوند، اگرچه می‌توانید با استفاده از برنامه Health در آیفون خود، که داده‌ها را از منابع متعدد، نه تنها ساعت، ادغام می‌کند، دید جامع‌تری از سلامت آن‌ها دریافت کنید.

Apple از حرکت و کالری سوزی به جای مراحل استفاده می کند، که معیار اصلی Fitbit است – اگرچه Fitbit کالری و سایر معیارها را نیز اندازه گیری می کند. اپل برای کاربران 13 ساله و کمتر به جای کالری، به حرکت پایبند است.

برای چند نکته و توصیه عالی در مورد نحوه استفاده از برنامه Apple Watch Activity، اینجا را بخوانید.

در حالی که Fitbits به خوبی با iPhone کار می کند، به طور رسمی از کیت سلامت اپل پشتیبانی نمی کند، اگرچه ادغام توسط برنامه های شخص ثالث ارائه می شود.

>

با نگاه کردن به سه حلقه رنگارنگ اپل واچ که برای نشان دادن پیشرفت شما روشن می شوند، در یک نگاه می توانید ببینید تا چه حد با اهداف حرکتی و سلامتی روزانه خود فاصله دارید. حلقه حرکت کالری سوزانده شده را نشان می دهد. حلقه ورزش نشان می‌دهد که چند دقیقه فعالیت سریع داشته‌اید. و حلقه ایستادن نشان می‌دهد که چند بار ایستاده‌اید تا از نشستن خودداری کنید. هدف این است که هر حلقه را هر روز تکمیل کنید. این یک ابزار انگیزشی عالی است.

اپل ورزش را به عنوان هر فعالیتی که معادل حداقل یک پیاده روی سریع است تعریف می کند. ساعت به داده‌های ضربان قلب و حرکت شما نگاه می‌کند، بنابراین فقط پیاده‌روی ممکن است آن حلقه سبز رنگ را آنقدر که فکر می‌کنید حرکت ندهد. از شما می خواهد که ضربان قلبتان کمی سریعتر شود. اپل واچ عادت های شما را یاد می گیرد، بنابراین هر چه در طول زمان فعال تر شوید، شما را سخت تر می کند.

ما عاشق پینگ اپل واچ هستیم که به شما یادآوری می‌کند اگر بیش از حد طولانی در اطراف نشسته‌اید – زمان این است که پاها را دراز کنید و ضربان قلب را برای مدتی بالا ببرید، یا حداقل بایستید. اساساً، این هشداری است که از نبض های لمسی گرفته تا مچ دست گرفته تا اعلان ها نشان می دهد که برای مدت طولانی بیکار بوده اید. شما در واقع می توانید هشدار دریافت کنید، حتی زمانی که ایستاده اید، زیرا چیزی که ساعت در واقع اندازه گیری می کند عدم حرکت شما است.

یادآوری‌های حرکت Fitbit به همین روش کار می‌کند و در همه Fitbits یافت می‌شود.

برنامه Apple Workout آماری در زمان واقعی از زمان ورزش، مسافت پیاده‌روی/دویدن، کالری سوزانده شده و سرعت را در اختیار شما قرار می‌دهد، و اگرچه در ابتدا استفاده از آن خسته‌کننده بود، طراحی مجدد به این معنی است که نه تنها آسان‌تر است. برای استفاده، اما مهمتر از همه اکنون با 80 درصد تجهیزات باشگاه کار می کند، بنابراین داده ها را از دستگاه یا دوچرخه ای که در محل خود استفاده می کنید، دریافت خواهید کرد.

Apple Activity vs App Fitbit

تعیین اهداف: برنده Fitbit

یک تفاوت بزرگ در اینجا این است که اپل به شما اجازه نمی دهد برای خود اهدافی را برای مراحل یا معیارهای دیگر تعیین کنید، به جز کالری سوزی. اگر سوزاندن کالری هدف اصلی شما نیست، پس این یک محدودیت قطعی برای ساعت است.

در مقایسه، Fitbit به شما این امکان را می‌دهد که اهداف مشخصی را برای قدم‌ها، مسافت، کالری سوزانده شده، دقیقه‌های منطقه فعال، طبقات صعود شده و هدف فعالیت ساعتی خود تعیین کنید.

Fitbit vs Apple Watch Heart Rate Monitors

نمایشگر ضربان قلب: برد باریک Fitbit

اپل واچ و Fitbits که ضربان قلب را بررسی می کند از چیزی به نام – نفس عمیق اکنون – فوتوپلتیسموگرافی برای اندازه گیری ضربان قلب شما استفاده می کند. برای تشخیص حجم خون و تغییرات اندازه مویرگ تحت فشار، از LED های سبز رنگ در قسمت زیرین مچ بند استفاده می شود. وقتی قلب شما می تپد، مویرگ های شما بر اساس تغییرات حجم خون منبسط و منقبض می شوند. چراغ‌های LED برای تشخیص تغییرات حجم خون روی پوست منعکس می‌شوند.

خون قرمز است زیرا نور قرمز را منعکس می کند و نور سبز را جذب می کند. وقتی قلب شما می تپد، جریان خون در مچ دست شما – و جذب نور سبز – بیشتر است.

Fitbits ضربان قلب شما را بطور مداوم، 24 ساعته و 7 روز هفته نظارت می کند. آن‌ها می‌توانند داده‌های ضربان قلب را در فواصل 1 ثانیه‌ای در حین ردیابی ورزش و در فواصل زمانی 5 ثانیه‌ای در بقیه زمان‌ها ذخیره کنند.

از طرف دیگر (یا باید بگویم مچ دست؟) ساعت اپل تنها هر ده دقیقه در طول روز ضربان قلب شما را بررسی می کند. با این حال، وقتی برنامه Workout روشن است، ضربان قلب شما را به طور مداوم ضبط می کند، بنابراین در طول جلسات تمرین بازخورد دائمی دریافت می کنید. مانیتور ضربان قلب داخلی ساعت از نمایشگرهای خارجی ضربان قلب نیز پشتیبانی می کند.

اپل برنامه ضربان قلب را بهبود بخشیده است، که اکنون ضربان قلب در حال استراحت و ضربان قلب بهبودی شما را اندازه گیری می کند و اگر چیزی اشتباه به نظر می رسد می تواند به شما اعلان دهد.

Apple Watch Series 7 با watchOS 8 از پیش نصب شده عرضه می شود. WatchOS 8 دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدید است، از جمله ردیابی خواب بهبودیافته، تمرین‌های جدید (از جمله پیلاتس و تای چی)، پشتیبانی از تشخیص سقوط در دوچرخه‌ها، معیارهای بهبودیافته E-Bike، بازخورد صوتی مبتنی بر Siri در حین ورزش و موارد دیگر.< /p>

Fitbit می‌گوید که Sense و Versa 3 اندازه‌گیری ضربان قلب را نیز بهبود بخشیده‌اند، زیرا حسگرهای LED تماس نزدیک‌تری با مچ دارند.

اپل واچ این توانایی را دارد که در هنگام ورزش نکردن ضربان قلب بالا را تشخیص دهد و نسبت به آن هشدار دهد، و همچنین می تواند ضربان های پایین را تشخیص دهد (که می تواند نشانه ای از برادی کاردی باشد، زمانی که قلب به اندازه کافی غنی از اکسیژن پمپاژ نمی کند. خون در اطراف بدن). همچنین به ریتم های نامنظم قلب توجه می کند و شما را از فیبریلاسیون دهلیزی بالقوه مطلع می کند.

بیمارانی که به پزشک مراجعه می‌کنند اغلب از مشکلات قلبی شکایت می‌کنند که در آن زمان اتفاق نمی‌افتد، بنابراین داشتن اطلاعات دقیق و طولانی‌مدت قلب در پرونده در برنامه Health به طور بالقوه مفید است.

بیایید به این حسگرهای قلب و نحوه تشخیص بیماری با جزئیات بیشتر در زیر نگاه کنیم.

برنامه ECG Apple Watch and Fitbit

بررسی بی نظمی های قلب: قرعه کشی

اندازه‌گیری ضربان قلب همچنین به دستگاه‌ها اجازه می‌دهد تا بی‌نظمی بودن ریتم قلب را بررسی کنند – که می‌تواند نشانه‌ای از فیبریلاسیون دهلیزی (AFib)، یکی از دلایل اصلی سکته مغزی باشد.

Apple و Fitbit هر دو دارای توانایی اندازه گیری سیگنال الکتروکاردیوگرام (ECG) شخص هستند.

Fitbit Sense و Apple Watch شامل تست ECG هستند. به عنوان مثال، با قرار دادن انگشت روی تاج دیجیتال ساعت می توانید آن را وادار کنید تا یک آزمایش الکتروکاردیوگرام (ECG) روی شما انجام دهد.

هر برنامه ECG دارای علامت CE و پاکسازی در منطقه اقتصادی اروپا و مورد تایید FDA در ایالات متحده است.


Fitbit vs Apple Watch SP02 اکسیژن خون

بررسی سطح اکسیژن خون (SpO2): Apple برد

توازن اشباع خون با اکسیژن برای سلامتی حیاتی است.

سطوح پایین اکسیژن خون می تواند نشان دهنده وضعیتی به نام هیپوکسمی باشد. اکثر مردم شرایط سلامت مزمن (آسم، بیماری قلبی و بیماری مزمن انسدادی ریه) را ندارند که لازم است سطح اکسیژن خون خود را کنترل کنند، اما در این صورت داشتن حسگر SpO2 بسیار مفید خواهد بود.

خوانش طبیعی SpO2 معمولاً بین 95 تا 100 درصد است.

هر دو اپل واچ و آخرین ساعت‌های هوشمند Fitbit حسگرهای SPO2 را برای تشخیص اشباع اکسیژن خون ارائه می‌کنند. هر دو امکان خواندن بر اساس تقاضای اکسیژن خون شما را فراهم می کنند، اما راه حل اپل انعطاف پذیرتر است.

اپل واچ جدید می‌تواند تنها در ۱۵ ثانیه در هر زمانی از روز میزان اکسیژن خون را اندازه‌گیری کند، در حالی که Fitbit فقط در هنگام خواب سطح اکسیژن خون شما را اندازه‌گیری می‌کند و باید به یاد داشته باشید که صفحه ساعت را تغییر دهید. خواندن، مگر اینکه در سرویس حق بیمه Fitbit مشترک شوید.

کاربران Fitbit برای ردیابی روندها در طول زمان در داشبورد Health Metrics در برنامه Fitbit به اشتراک Premium نیاز دارند.

همچنین می‌توانید سطح اکسیژن خون خود را با استفاده از پالس اکسیمتر بخوانید. این چیست و از کجا می توان آن را خریداری کرد.

عنوان Apple Watch vs Fitbit tracker calories

کالری شماری: قرعه کشی

فرمول اصلی کاهش وزن این است که کالری ها را بشمارید و مطمئن شوید که کالری بیشتری از طریق ورزش مصرف می کنید. هم ساعت و هم Fitbits به شما کمک می کنند این کالری ها را بشمارید.

Apple Watch از داده‌های حرکت و ضربان قلب برای تعیین تعداد کالری استفاده می‌کند، که سپس معیار حرکت برنامه Activity را دیکته می‌کند. همانطور که به استفاده از ساعت اپل خود ادامه می دهید، عادات، محدوده ضربان قلب متوسط ​​و سطح فعالیت طبیعی شما را بهتر یاد می گیرد و به دقیق تر شدن شمارش کالری کمک می کند.

بر خلاف Fitbit، اپل “کالری های استراحت” (کالری هایی که فقط با وجود می سوزانید) و “کالری های فعال” (که از طریق فعالیت شدیدتر سوزانده می شوند) را از هم جدا می کند. حلقه Move به کالری‌های فعال و نه استراحت علاقه دارد، که کمی سخت‌تر از رویکرد Fitbit است. Fitbit اجازه می دهد تا “کالری استراحت” نیز داشته باشد.

نرخ متابولیک استراحت شما (RMR) تعداد کالری‌هایی است که بدن شما در حالت استراحت کامل (با عضلات شل، مانند خواب) می‌سوزاند تا خود را زنده نگه دارد (ارگان‌های حیاتی مانند قلب، مغز، عصبی شما را حفظ کند. سیستم، ریه ها، کلیه ها، کبد، ماهیچه ها و پوست) و هضم غذا. (بیت فنی: میزان متابولیک استراحت با نرخ متابولیک پایه (BMR) یکسان نیست، که کالری سوزانده شده برای هضم غذا را حذف نمی کند.)

See also  أفضل أجهزة كمبيوتر الكل في واحد لعام 2022 - أعلى تصنيف الكل في واحد

اگر هدف کالری سوزی خود را روی Apple Watch بالا قرار دهید، باید معادل 20000 مرحله فیت بیت را طی کنید.

امثال Versa و Ionic تشخیص می‌دهند که شما در حال اجرا هستید و به‌طور خودکار وارد حالت اجرا می‌شوند – GPS یا GPS متصل را راه‌اندازی می‌کند – و حتی به‌طور خودکار هنگام انجام مکث می‌کنند. اپل واچ نیز این کار را انجام می دهد، اگرچه فقط به دویدن محدود نمی شود، بلکه می تواند ورزش هایی مانند پیاده روی در فضای باز و دوچرخه سواری را نیز تشخیص دهد.

Fitbit تعداد کالری سوزانده شده را بر اساس BMR (نرخ متابولیک پایه) که با استفاده از قد، وزن، سن و جنسیت شما محاسبه می‌شود، تخمین می‌زند. ردیاب‌هایی که ضربان قلب را اندازه‌گیری می‌کنند به جزئیات بیشتری می‌پردازند و تخمین کالری سوزی با در نظر گرفتن ضربان قلب انجام می‌شود.

ردیابی کالری Fitbit از نیمه شب شروع می شود و کالری سوزانده شده در هنگام خواب را در بر می گیرد – که واضح است که اپل واچ که باید یک شبه شارژ شود از قلم می افتد. هنگامی که ردیاب خود را همگام می کنید، Fitbit کالری سوزانده شده تخمینی را با داده های ردیاب شما جایگزین می کند.

همچنین می‌توانید فعالیت‌های تناسب اندام را به صورت دستی ثبت کنید، بنابراین کالری سوزانده شده در طول آن فعالیت‌ها نیز در نظر گرفته می‌شود. وقتی هر روز وعده‌های غذایی خود را ثبت می‌کنید، می‌توانید یک برنامه غذایی Fitbit تنظیم کنید که میزان کالری مصرفی روزانه شما را تخمین می‌زند و تعداد کالری‌هایی را که تا کنون در روز سوزانده‌اید و خورده‌اید، ثبت می‌کند.

Apple Watch vs Fitbit Sleep Tracking

نظارت بر خواب: پیروزی آسان Fitbit

دانشمندان به طور فزاینده‌ای افزایش وزن و متابولیسم ضعیف را به کم‌خوابی مرتبط می‌کنند، بنابراین داشتن یک خواب خوب باید بخشی از سلامت، تناسب اندام و وزن شما باشد. استراتژی ضرر کم خوابی می تواند منجر به افزایش شیوع دیابت و چاقی شود. هدف همه ما باید ۸ ساعت خواب در روز باشد.

8 ساعت یک هدف ارزشمند است، اما برای بسیاری (مانند والدین!) غیر واقعی است. بین 6 تا 7.5 ساعت ممکن است هدفی باشد که بیشتر به آن دست یابید.

از آنجایی که عمر باتری آن محدود است (به زیر مراجعه کنید)، اپل توصیه می کند ساعت هر شب شارژ شود. با این حال، عمر باتری اپل واچ بسیار بهبود یافته است، بنابراین می تواند (در صورت استفاده سبک و غیر GPS) تقریباً سه روز کامل و دو شب دوام بیاورد.

اما این به اندازه عمر باتری Fitbit که می تواند یک هفته یا بیشتر بین شارژها دوام بیاورد، چشمگیر نیست.

با watchOS 7 اپل یک برنامه Sleep را به ساعت‌های سری 3، 6، 7 و سطح پایه SE اضافه می‌کند. این به شما کمک می کند تا یک روال منظم برای خواب ایجاد کنید و روند خواب خود را شب به شب پیگیری کنید.

Apple Sleep از حسگرهای حرکت، حسگرهای ضربان قلب و میکروفون برای تشخیص ریزحرکات برای ردیابی میزان خواب عمیق کاربران استفاده می‌کند. ساعت با iPhone یا iPad همگام‌سازی می‌شود تا تجسم‌هایی از دوره‌های بیداری و خواب را نشان دهد، به‌علاوه نموداری که روند خواب هفتگی را نشان می‌دهد. در watchOS 7، اپل با اضافه کردن نظارت بر ضربان نفس، این پیشنهاد را بیشتر بهبود بخشید.

مقایسه برنامه Sleep اپل با Fitbit آشکار است، همانطور که همکار من دیوید پرایس در بررسی جذاب اپل واچ 6 توضیح می دهد. با وجود دوست داشتن آخرین اپل واچ، هنوز آن را با Fitbit هنگام خواب جایگزین می کند!

او می نویسد: “ردیابی خواب بزرگترین ناامیدی در اپل واچ است. داده های آن در مقایسه با Fitbit با کیفیت مناسب آنقدر آسان است که به نظر می رسد ارزش تلاش را ندارد”.

اگر از Fitbit Inspire 2، Versa 3، Charge 5 یا Sense برای ردیابی خواب خود استفاده می‌کنید، می‌توانید رکوردی از مراحل خواب را که در شب طی می‌کنید مشاهده کنید. در حالی که هر شب خواب هستید، بدن شما معمولاً چندین چرخه خواب را پشت سر می گذارد: خواب سبک، خواب عمیق، و خواب REM که با رویا دیدن مرتبط است.

Fitbit همچنین جزئیات بسیار بیشتری را در مورد مراحل مختلف خوابی که طی می‌کنید وارد می‌کند، و اکنون امتیاز خواب شبانه را در مورد کیفیت خواب شما ارائه می‌دهد.

مراحل خواب به طور سنتی در آزمایشگاه با استفاده از الکتروانسفالوگرام برای تشخیص فعالیت مغز همراه با سایر سیستم‌ها برای نظارت بر فعالیت چشم و ماهیچه اندازه‌گیری می‌شود. ردیاب‌های Fitbit نمی‌توانند با این سطح از دقت پزشکی مطابقت داشته باشند، اما می‌توانند هر شب مراحل خواب شما را تخمین بزنند.

Fitbit مراحل خواب را با استفاده از ترکیبی از الگوهای حرکت و ضربان قلب تخمین می زند. هنگامی که خواب هستید، دستگاه شما تغییرات ضربان به ضربان در ضربان قلب شما را ردیابی می کند که به عنوان تغییرپذیری ضربان قلب (HRV) شناخته می شود، که با انتقال بین خواب سبک، خواب عمیق و مراحل خواب REM در نوسان است.

Fitbit vs Apple Watch 2016

برنامه ها: Fitbit در تناسب اندام برنده است، اپل در هر چیز دیگری

برنامه‌های Activity و Workout اپل، البته باشکوه به نظر می‌رسند، اما برنامه جذاب چند تلفنی Fitbit، آمارهای تناسب اندام و گرافیک داده‌های بیشتری را نشان می‌دهد. Fitbit همچنین با داشتن داشبورد دسکتاپ غنی برای جمع آوری و سازماندهی داده های فعالیت شما برنده است.

Versa 3 و Sense با Fitbit Coach و Premium کار می کنند، که تمرینات ویدئویی پویا را با جلسات مربیگری صوتی ترکیب می کنند تا به شما کمک کند. کاربران استقامت، سرعت و فرم را افزایش می دهند. با قیمت 7.99 پوند یا 9.99 دلار در ماه، Fitbit می‌گوید که سرویس Premium آن رشد خواهد کرد و ابزارهای پیشرفته با کتابخانه‌ای از برنامه‌ها و تمرین‌ها را برای ارائه آموزش‌های شخصی‌سازی شده سلامت و تناسب اندام در بر خواهد گرفت.

Apple Fitness+ خود را با تمرینات و مربی‌ها با قیمت 9.99 پوند یا 9.99 دلار در ماه منتشر کرده است و با اکثر دستگاه‌های اپل از جمله Mac، iPad و Apple TV سازگار است. اگرچه این پیشنهاد در ابتدا محدود بود، اما گسترش یافته است تا شامل یوگا و HIIT شود.

Versa 3 و Sense زمانی که دارای طیف گسترده‌ای از برنامه‌های غیر تناسب اندام باشند، ممکن است نسبت به اپل واچ بهتر عمل کنند. در حال حاضر برنامه های آن خارج از عملکردهای چشمگیر سلامت و تناسب اندام Fitbit، به علاوه ویژگی های اعلان بسیار محدود هستند – اما تعداد بیشتری در حال انتشار هستند و بیش از 500 مورد برای دانلود وجود دارد.

اگر طیف وسیعی از برنامه‌های غیر بهداشتی را می‌خواهید، ساعت یا مشابه آن اندروید بهتر از Fitbit برای شما مناسب است، اگرچه این برنامه‌ها دارای شناسه تماس‌گیرنده، پیام متنی و هشدارهای تقویم روی صفحه هستند.

با استفاده از واچ و Versa 3 و Sense متوجه شدیم که پرکاربردترین برنامه‌های اپل واچ اعلان‌ها هستند که توسط ساعت‌های هوشمند Fitbit نیز قابل مدیریت هستند – و به روشی کمتر گرافیکی توسط کمتر- ردیاب های هوشمند Fitbit نیز. اگر اپل واچ دارای یک “برنامه قاتل” باشد، احتمالاً Activity است – بنابراین Fitbits با وجود ارائه برنامه های شخص ثالث کمتر، برای پرکاربردترین برنامه های روزانه رقابت بسیار مطلوبی دارد.

سایر برنامه‌های اپل عبارتند از تقویم، کنترل از راه دور دوربین، آب‌وهوا و نقشه‌های اپل. و طیف عظیمی از برنامه های شخص ثالث برای Apple Watch وجود دارد.

با Watch، می‌توانید آلبومی از عکس‌های ذخیره شده در ساعت خود ایجاد کنید و آن‌ها را با افراد به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید با یکی از عکس‌هایتان به‌عنوان پس‌زمینه، یک Watch Face ایجاد کنید.

Fitbits تقریباً منحصراً به ویژگی های تناسب اندام محدود می شود. علاوه بر این، Inspire 2، Charge 5، Versa 3 و Sense همگی دارای شناسه تماس گیرنده و اعلان‌های متنی هستند، وقتی تلفن شما (iPhone، Android یا Windows Phone) زنگ می‌زند، وزوز می‌کنند و روی صفحه نشان می‌دهند که چه کسی در حال تماس است.

یک برنامه Weather نیز در ساعت‌های هوشمند Fitbit و تمرین‌های ویدیویی روی صفحه Coach در Versa 3 و Sense وجود دارد.

کنترل‌های موسیقی اپل واچ

موسیقی: اپل برنده است

اگر از Apple Music استفاده می کنید، می توانید کارهای زیادی با موسیقی در Apple Watch انجام دهید. می‌توانید موسیقی را به کتابخانه خود اضافه کنید، آهنگ‌ها را حذف کنید، آنچه را که دوست دارید علامت‌گذاری کنید، آهنگ‌ها را به صف اضافه کنید، موسیقی یک هنرمند را مرور کنید، و محتویات آلبوم‌ها و فهرست‌های پخش را مشاهده کنید.

می‌توانید موسیقی ذخیره‌شده در Apple Watch را پخش کنید، در آثار هنری آلبوم پیمایش کنید، سپس روی فهرست پخش یا آلبومی ضربه بزنید تا آن را پخش کنید.

همچنین هنگام استفاده از Spotify در Apple Watch کنترل خاصی دارید: پخش، مکث، و رد شدن از موسیقی و پادکست. کنترل حجم؛ فهرست‌های پخش و آهنگ‌ها را مرور کنید. آهنگ ها را به کتابخانه Spotify خود اضافه کنید. دریافت اطلاعات در مورد آنچه در حال پخش است. و موارد دلخواه خود را ذخیره کنید

گزینه‌های موسیقی Fitbit به مدل ساعت هوشمند بستگی دارد. قبلاً، می‌توانستید 2.5 گیگابایت موسیقی (حدود 300 آهنگ) یا پادکست‌ها را در Ionic، Versa و Versa 2 دانلود کنید. اما، به طرز ناامیدکننده‌ای، با جدیدترین Sense و Versa 3، فقط می‌توانید از سرویس‌های پخش ممتاز مبهم Pandora و Deezer یا استفاده کنید. از ساعت برای کنترل Spotify Premium در تلفن خود استفاده کنید.

با استفاده از برنامه Fitbit Spotify، می‌توانید موسیقی را کنترل کنید (پخش، مکث و پرش به جلو و عقب، و به هم زدن آهنگ‌های آینده)، فهرست‌های پخش را شروع کنید، و آهنگ‌ها را مستقیماً از ساعت به کتابخانه Spotify خود اضافه کنید.

در Fitbit، نمی‌توانید موسیقی Spotify را در دستگاه ذخیره کنید و به صورت آفلاین گوش دهید، بنابراین به تلفن همراه خود و اتصال اینترنت نیاز دارید. تا همین چند وقت پیش، زمانی که Spotify تایید کرد که قابلیت دانلود لیست های پخش در اپل واچ را در اختیار کاربران قرار می دهد، تقریباً مشابه اپل واچ بود.

اگرچه Fitbits یک عملکرد رسمی نیست، می‌تواند پخش‌های Apple Music و Audible کتاب صوتی را کنترل کند: پخش، مکث، پرش، و تنظیم صدا.

اما برای ذخیره سازی واقعی موسیقی آفلاین در پوشیدنی، اپل برنده می شود – البته فقط در صورتی که از سرویس موسیقی یا Spotify آن استفاده کنید.

تناسب اندام طراحی اپل واچ

طراحی: Fitbit در حال پیشرفت

ترکیب‌های مختلفی از انواع، اندازه‌ها و بند‌های اپل واچ وجود دارد، از ساعت ساده ورزشی گرفته تا ساعت هرمس. جاناتان آیو اپل (اکنون از کوپرتینو جدا شده است) موفقیت دیگری در طراحی با ساعت به دست آورد و واقعاً زیباست. انتخاب بند برای ساعت بسیار زیاد است و کاربران از استحکام آن تمجید می کنند – جایی که باندهای قدیمی Fitbit اغلب خراب می شدند.

مچبندهای ردیاب Fitbit بسیار کم‌رنگ‌تر هستند، با صفحه‌نمایش‌های ساده (به پایین مراجعه کنید) و تسمه‌های واضح، که در طیف وسیعی از رنگ‌ها موجود است. می‌توانید فیت‌بیت‌هایی مانند Inspire 2، Luxe یا Charge 5 را با ساعت مچی معمولی‌تان بپوشید، اما من اپل واچ را با یک ساعت معمولی روی یک بازو نمی‌پوشم – البته این در مورد Versa و Sense Fitbits نیز صادق است.

اپل واچ ساعت اصلی شماست، نه یک مچ بند دیگر. البته، Fitbit Charge 5 یا Inspire 2 را نیز می‌توان به راحتی به عنوان تنها ساعت شما استفاده کرد، اما اگر همچنان ساعت معمولی خود را دوست دارید، می‌توانید از مچ دستتان بالاتر بروید.

انتخاب بند: Fitbit Versa 2، Versa 3 (در زیر) و Sense شباهت زیادی به Apple Watch دارند، اما دارای طیف کوچکتر اما همچنان مناسب از بند هستند. – با انتخاب رنگ در اندازه های کوچک و بزرگ. تسمه های لوکس بیشتری نیز با هزینه اضافی موجود است: پیوندهای فولادی ضد زنگ یا مش، ​​به علاوه چرم.

Fitbit Versa 3 colours

اگر می خواهید ساعتی شبیه به ساعت باشد، Apple Watch و Fitbit Versa 3 یا Sense برای شما مناسب هستند. به عنوان یک اولویت شخصی، ما متوجه شدیم که Fitbits باریک‌تر راحت‌تر از همه ساعت‌های هوشمندی است که آزمایش کردیم.

Fitbit Inspire 2، Luxe و Charge 5 نیز راحت هستند، و در واقع، به سختی می‌توان گفت که اصلاً یکی را نصب کرده‌اید، زیرا بسیار سبک وزن هستند.

صفحه نمایش: اپل برنده است

مشخصات و ابعاد اپل واچ در مقابل Fitbit: Fitbit Sense و Versa 3 کمی از نسخه کوچکتر اپل واچ سری 7 عقب تر هستند. هر دو Fitbit به صفحه نمایش 1.58 اینچی با وضوح مجهز شده اند. 336×336 پیکسل، در حالی که اپل واچ سری 7 41 میلی‌متری دارای صفحه نمایش 1.69 اینچی با رزولوشن 430 در 352 است. 

ابعاد سنگریزه Sense و Versa 3 40.48 میلی‌متر است.

همه Fitbits از صفحه نمایش AMOLED استفاده می کنند که سیاهی عمیق تر و جزئیات واضح تری نسبت به نسخه اصلی Versa ارائه می دهد.

صفحه نمایش اپل واچ با سری 7 افزایش یافته است و به ترتیب از 40 و 44 میلی متر به 41 و 45 میلی متر افزایش یافته است. در حالی که زیاد به نظر نمی رسد، همراه با حاشیه های کوچکتر، افزایش 20 درصدی در اندازه کلی نمایشگر وجود دارد.

Apple Watch 7 جدید در اندازه‌های 41 میلی‌متری (430 x 352 پیکسل) و 45 میلی‌متری (484 x 396) عرضه می‌شود. سری 7 بسیار باریکتر از سری 3 قدیمی (اما هنوز در دسترس) است، به این معنی که علیرغم صفحه نمایش های بزرگتر، حجم کمتری نسبت به مدل های قبلی خود دارند.

Apple Watch 3 38 میلی‌متری دارای وضوح 272 x 340 است. Apple Watch 3 42 میلی‌متری دارای وضوح 312 x 390 است.

صفحه نمایش لمسی اپل واچ زیبایی رنگارنگی دارد. صفحه‌نمایش‌های رنگی Versa و Sense به اندازه اپل سرسبز نیستند، اما بیشتر از سایر ردیاب‌های فعالیت Fitbit به ظاهر حداقلی اجازه می‌دهند – Inspire 2 دارای یک صفحه نمایش تک رنگ است، در حالی که Fitbit Luxe و Charge جدید. 5 دارای صفحه نمایش کوچک اما رنگارنگ است.

از آنجایی که صفحه نمایش کوچک است، ممکن است ترجیح دهید از تاج دیجیتال اپل واچ برای پیمایش استفاده کنید زیرا انگشت شما قسمت بزرگی از نمایشگر را می پوشاند. با این حال، سوایپ کردن عالی عمل می‌کند، و این در Charge 5، Luxe، Versa 3 و Sense در خط تولید Fitbit موجود است.

شما همچنین با Apple صفحه‌های ساعت قابل تنظیم، از زمان‌سنج دیجیتال و آنالوگ و پس‌زمینه عکس گرفته تا صفحه‌های ساعت مجهز به Siri و موارد دیگر را با مجموعه‌ای از چهره‌ها در حال گسترش دریافت می‌کنید. همچنین طیف وسیعی از پیچیدگی‌های اپل و برنامه‌های شخص ثالث وجود دارد که به شما امکان می‌دهد اطلاعاتی مانند آب‌وهوا، کیفیت هوا و موارد دیگر را در یک نگاه دریافت کنید.

See also  بهترین چاپگرهای همه کاره برای اسکن، کپی و چاپ هر چیزی که نیاز دارید - بهترین همه در یک چاپگر

شما همچنین می توانید واچ فیس ها را در Ionic انتخاب کنید، و حتی خودتان طراحی کنید، اما نمی تواند در بخش پیچیده رقابت کند.

این ساعت در تست‌های Consumer Reports در ایالات متحده بسیار خوب عمل کرد تا ببیند صفحه نمایش آن تا چه حد ضد خش است. مدل اسپرت به همه غیر از مته سنگ تراشی غیر قابل نفوذ بود و صفحه یاقوت کبود ساعت بالا اصلاً خراشیده نمی شد! با گوریلا گلس آیفون مانند، صفحه نمایش Ionic نیز چشمگیر است.

اگر می‌خواهید صفحه مچ دستتان همیشه روشن باشد، فقط Fitbit Versa 2، Versa 3، Sense و Series 6 و 7 اپل واچ این گزینه را ارائه می‌دهد – در هنگام تمرین یا دوچرخه‌سواری، زمانی که ممکن است نخواهید بلند شوید. مچ دست شما به صورت شما.

Fitbit Charge 4 screens

مطمئناً Fitbit که به صفحه‌نمایش دیجیتالی ساده‌اش در همه گوشی‌ها به جز Sense و Versa 3 پایبند است، انتخاب یا بی‌اهمیت کمتری وجود دارد، که در صورت تمایل می‌تواند چهره‌های دیگری را نشان دهد. اما نمایشگرهای کم‌چشم‌گیر آن‌ها در مقایسه با اپل واچ که به‌سرعت خسته می‌شود، عمر باتری بیشتری را برای Fitbits به همراه دارد.

GPS: اپل در حالت داخلی برنده می شود

Apple Watch اصلی GPS داخلی نداشت – با آیفون در جیب شما جفت شد و به جای آن از GPS آن استفاده کرد. این مشکل برای دوندگانی بود که از تردمیل سرپوشیده دور می شدند. بله، می‌توانید هنگام دویدن گوشی خود را با خود حمل کنید، اما ساعت خود را به عنوان یک وسیله ورزشی اختصاصی به فروش می‌رساند و بدون GPS برای دوندگان اینطور نیست. این مشکل با سری 2 حل شد، یعنی سری های فعلی 3، SE و 7 همگی دارای GPS داخلی هستند.

با استفاده از یک برنامه پیاده‌روی ViewRanger می‌توانید از مسیرهای پیاده‌روی اطراف انتخاب کنید، در حین مسیر اعلان‌هایی درباره نقاط دیدنی دریافت کنید، مطمئن شوید که از مسیر خارج نمی‌شوید، و ردیابی فعالیت‌های خود را با استفاده از GPS ساعت ضبط کنید.

Apple Watch Nike+ به طور خاص برای دوندگان طراحی شده است، با بدنه آلومینیومی سبک وزن، صفحه ساعت فعال ویژه و بند ورزشی سوراخ‌دار برای تهویه بهتر. در حین دویدن، می توانید یک نمایشگر بدون حواس پرتی از مسافت و سرعت خود یا یک حالت پیشرفته با جزئیات بیشتر در مورد تمرین خود دریافت کنید.

راه‌اندازی GPS عمر باتری را کاهش می‌دهد، و این چیزی است که ساعت از آن خبری نیست. احتمالاً بهتر است به دونده‌های جدی توصیه شود که به سراغ ساعت‌های مخصوص دونده از شرکت‌هایی مانند Garmin بروند، اما اپل واچ اکنون یک رقیب مناسب است.

Fitbit Versa 3، Sense و ساعت غیرهوشمند Charge 5 همچنین دارای GPS داخلی هستند.

Fitbit Versa Lite، Versa 3، Luxe و Inspire 2 برای عملکرد GPS باید به تلفن هوشمند شما متصل شوند، اگرچه در مقایسه با سازگاری Apple Watch فقط با iOS، با iPhone، Android و Windows Phone کار می کنند. Ionic یک GPS داخلی دارد و همانطور که قبلاً ذکر شد وقتی تشخیص داد که شما یک اجرا را شروع کرده اید به طور خودکار آن را روشن می کند.

برای دریافت ویژگی‌های مشابه با سایر Fitbits، می‌توانید از برنامه MobileRun استفاده کنید، که به شما امکان می‌دهد دویدن، پیاده‌روی و پیاده‌روی را با استفاده از GPS ردیابی کنید. ویژگی MobileRun برای همه کاربران دستگاه‌های مجهز به GPS که برنامه‌های Fitbit را برای iOS، Android و Windows Phone اجرا می‌کنند، در دسترس است.

Apple Watch را می‌توان به سایر برنامه‌های iOS مانند MotionX GPS و RunKeeper که از GPS آیفون استفاده می‌کنند، متصل کرد. Ionic با برنامه محبوب Strava ارائه می‌شود که به شما امکان می‌دهد دویدن و سواری خود را با GPS ردیابی کنید، به چالش‌ها بپیوندید، عکس‌های فعالیت‌های خود را به اشتراک بگذارید و دوستان خود را دنبال کنید.

حالت ورزشی چندگانه Fitbit به شما امکان می‌دهد دوچرخه‌سواری خود را (مسافت، مکان، میانگین سرعت، ضربان قلب و کالری‌های سوزانده شده) ردیابی کنید.

برنامه نقشه‌های اپل واچ، به‌ویژه در مکان‌های جدید، خود را برای برنامه‌های طولانی مدت مناسب می‌سازد. هر دو ساعت هوشمند Watch و Fitbit دارای برنامه آب و هوا هستند تا بتوانید قبل از خروج از خانه بگویید که آیا کت بپوشید یا نه.

Apple Watch Series 6 یک قطب‌نما داخلی را با داده‌های موقعیت مکانی اضافی، مانند سمت، شیب، عرض جغرافیایی، طول جغرافیایی و ارتفاع فعلی معرفی کرد.

اکثر مدل‌های اخیر اپل واچ SOS بین‌المللی را نیز ارائه می‌کنند که با فشار دادن و نگه داشتن دکمه کناری برای تماس با خدمات اضطراری کار می‌کند.

تماس های تلفنی Fitbit

عمر باتری: Fitbit برنده است، بدون مسابقه

اپل واچ کاربردهای بالقوه بسیار زیادی دارد (برقراری تماس، مشاهده عکس ها، ارسال و بررسی پیام ها، تغییر موسیقی، بررسی آب و هوا، ردیابی فعالیت، پرداخت های دیجیتال، و یا اینکه زمان را مشخص کنید) که باتری آن بسیار خالی می شود. سریعتر از ردیاب های استاندارد فعالیت.

اپل می‌گوید تا 18 ساعت استفاده فعال و غیرفعال خواهید داشت: این 90 بررسی زمان، 90 اعلان، 45 دقیقه استفاده بی‌وقفه از برنامه و 30 دقیقه تمرین با پخش موسیقی بلوتوث از ساعت است. بنابراین باید هر شب شارژ کنید، مگر اینکه از آن فقط برای تعیین زمان استفاده کنید که در آن صورت ممکن است سه روز از آن در حالت ذخیره انرژی استفاده کنید.

همانطور که قبلاً ذکر شد، اپل واچ عمر باتری بسیار بهبود یافته ای دارد و با استفاده سبک (ردیابی فعالیت، زمان و اعلان ها درست مانند Fitbit) می تواند تقریباً دو روز کامل – و مهمتر از چند شب برای ردیابی خواب دوام بیاورد. اما اپل به دلیل نداشتن ردیابی خواب به عنوان یک برنامه داخلی، عمر باتری ضعیف‌تر را تایید می‌کند.

اپل واچ در صرفه جویی در مصرف باتری هوشمند است. صفحه ساعت همیشه هر 15 تا 20 ثانیه خاموش می شود. وقتی بازوی خود را پایین می‌گذارید، صفحه سیاه می‌شود (یا اگر یک مدل همیشه روشن دارید کم‌رنگ می‌شود). وقتی مچ خود را بالا می آورید، صفحه نمایش برمی گردد.

همچنین می‌توانید آن را در «حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی» در برنامه تمرین روی تلفنتان قرار دهید تا ردیابی ضربان قلب را به طور کامل در حین دویدن خاموش کنید – اگرچه این برای یادگیری بیشتر در مورد دویدن شما عالی نیست. دوندگان جدی قبل، حین و بعد از دویدن جزئیات می خواهند و نمی خواهند آیفون و ساعت خود را با خود حمل کنند.

Fitbitها بین شارژها بسیار طولانی‌تر هستند، در حدود پنج روز. شارژ 5 می تواند تا یک هفته کار کند. Inspire 2 به مدت 10 روز. زمان شارژ مجدد Fitbit حدود دو ساعت است، تقریباً مانند ساعت. اگر زیاد از GPS Fitbit یا Watch استفاده می کنید، عمر باتری به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. با روشن بودن GPS، Fitbit 10 ساعت و ساعت 5 ساعت محو می شوند.

هرکسی که کاربر مشتاق ردیاب باشد، وقتی ناگهان از خاموش شدن باتری به شما هشدار داده شود، ترس را متوجه خواهد شد. هر قدم باید شمرده شود. بیش از حد از ساعت خود استفاده کنید، و ممکن است در حین تمرین یا حرکت کردن در طول روز بمیرد.

دریابید که چگونه عمر باتری Fitbit را بیشتر کنید.

اپل واچ ضد آب

مقاومت در برابر آب: کشش

اپل واچ ضد آب است، “تا 50 متر” – اگرچه واقعاً برای آب های عمیق نیست، همانطور که اپل توضیح می دهد: “این بدان معنی است که ممکن است برای فعالیت هایی در آب های کم عمق مانند شنا در استخر یا اقیانوس استفاده شود. اپل واچ نباید برای غواصی، اسکی روی آب یا سایر فعالیت‌هایی که شامل آب با سرعت بالا یا غوطه‌ور شدن در عمق کم است استفاده شود. تسمه‌های فولادی ضدزنگ و چرمی در برابر آب مقاوم نیستند.”

Fitbits ضد شنا و ایمن در آب در 5 دستگاه خودپرداز (50 متر) هستند. فیت بیت همچنین توصیه می کند قبل از دوش گرفتن مچ بند خود را بردارید زیرا مانند هر وسیله پوشیدنی، اگر بند خشک و تمیز بماند، برای پوست شما بهتر است. برای جزئیات بیشتر، آیا Fitbits ضد آب هستند؟.

ساعت‌های هوشمند Apple Watch و Fitbit ویژگی‌های ردیابی شنا را ارائه می‌کنند. هر دو ساعت و Fitbit Sense دارای ژیروسکوپ برای اندازه گیری دقیق تر شنا هستند.

نشان‌های پاداش Fitbit در مقابل Apple Watch

پاداش: Fitbit مدال را دریافت می کند

وقتی کاربران اپل واچ به بهترین‌های شخصی خود می‌رسند یا به نقاط عطف خود می‌رسند، نشان ویژه‌ای برای هر دستاورد دریافت می‌کنند که سپس در برنامه Activity در iPhone آنها ذخیره می‌شود.

Fitbit همچنین نشان‌هایی را برای دستاوردها تعیین می‌کند، و آنها را با فواصل مقایسه‌ای گره می‌زند، بنابراین وقتی مسافتی معادل (نه همه را در یک روز!) طی کردید، نشان صحرا دریافت خواهید کرد.

یک مزیت انگیزشی واقعی با Fitbit (و بسیاری از ردیاب‌های فعالیت دیگر) توانایی رقابت با دوستان است. این یک راه سرگرم کننده برای فشار دادن به خود است: با پله برقی راه بروید، آسانسور را ترک کنید و از پله ها بروید.

صاحبان اپل واچ می‌توانند حلقه‌های فعالیت خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارند تا همدیگر را با انگیزه نگه دارند، اما این کار به آسانی Fitbit نیست، و کمتر احتمال دارد که تعداد زیادی آشنای صاحب ساعت داشته باشید، مگر اینکه مقدار زیادی هزینه کنید. وقت گذراندن در فروشگاه اپل!

با اپل، می‌توانید دوستان خود را به رقابت در یک مسابقه هفت روزه دعوت کنید که در آن هر دو با پر کردن حلقه‌های فعالیت خود امتیاز کسب می‌کنید.

Apple برای اولین بار که تمرینات جدید، رکوردهای تمرینی، 7 هفته تمرین و حرکت اهداف و رگه‌ها را انجام می‌دهید، نشان‌های موفقیت ارائه می‌دهد. چالش‌های ماهانه نیز وجود دارد.

اما به اندازه پیشنهاد Fitbit ماجراجویی و چالش وجود ندارد، اگرچه برخی فقط Premium هستند.

یافتن اپل واچ

Find My…: اپل برنده است، Fitbit در حال عقب نشینی است

ساعت‌های هوشمند ارزان نیستند و گاهی اوقات یکی را به اشتباه می‌اندازید. اگر در حین دویدن از مچ دستتان بیفتد، شانس شما برای پیدا کردن آن بدون کمک بسیار اندک است.

خوشبختانه، اپل فناوری Find My خود را در Apple Watch خود قرار داده است، درست مانند بسیاری از محصولاتش. به طور خودکار فعال است، از Wi-Fi یا اتصالات تلفن همراه در Locations Services استفاده می کند تا تشخیص دهد دستگاه Apple شما آخرین بار کجا ضبط شده است. اپل واچ با GPS می تواند از GPS و اتصال Wi-Fi قابل اعتماد استفاده کند.

اگر اپل واچ شما با آیفون شما جفت شده باشد، هنگامی که Find My iPhone را روشن می کنید، به طور خودکار تنظیم می شود.

می‌توانید دستگاه‌های Apple Watch خود را روی نقشه ببینید، صدایی برای پیدا کردن آن پخش کنید، پیامی را روی ساعت گمشده نمایش دهید، آن را قفل کنید تا زمانی که آن را بازیابی کنید، و حتی اگر این کار را نکردید، آن را پاک کنید. اگر اپل واچ شما گم شد، می توانید فوراً آن را از طریق iCloud.com یا آیفون جفت شده خود قفل کنید. وقتی آن را پیدا کردید، می توانید قفل آن را باز کنید.

استفاده از چنین فناوری با اکثر Fitbit ها امکان پذیر نیست. این شرکت اخیراً با متخصص مکان، Tile شریک شده است تا نرم افزار دستگاه یاب خود را با Fitbit Inspire 2 سطح ابتدایی ادغام کند. امیدواریم و انتظار داریم که Fitbits دیگر به زودی فناوری Tile را اضافه کنند. p>

برای سایر Fitbits، به برنامه و کمی شانس نیاز دارید. برنامه Fitbit را بررسی کنید تا آخرین باری که دستگاه شما همگام شده است را ببینید. اگر اخیراً همگام‌سازی شده است، احتمالاً در محدوده تلفن شما قرار دارد، بنابراین تلفن خود را به جایی ببرید که فکر می‌کنید آن را گم کرده‌اید و سعی کنید همگام‌سازی کنید. اگر خوش شانس باشید و Fitbit در محدوده 30 فوتی بلوتوث باشد، Fitbit همگام می‌شود و ثابت می‌کند که نزدیک است.

همچنین می‌توانید از یک برنامه یاب بلوتوث استفاده کنید تا به شما کمک کند دستگاه خود را در فاصله 100 فوتی پیدا کنید، اگر باتری آن هنوز فعال است.

مقایسه همه مدل‌ها: Apple Watch در مقابل Fitbit

در حالی که یک ردیاب تناسب اندام در سطح ابتدایی عالی است، Fitbit Inspire 2 شاید آنقدر ساده باشد که بتوان آن را با اپل واچ مقایسه کرد.

See also  هل يمكن لجهاز الكمبيوتر الخاص بي تشغيل Windows 11؟ - هل جهاز الكمبيوتر الخاص بي متوافق مع نظام التشغيل windows 11

Fitbit Charge 5 یک ساعت هوشمند نیست. برنامه های آن ابتدایی هستند، اگرچه شاهد ارتقاء از تک رنگ به صفحه نمایش لمسی رنگی بوده است. اما به غیر از آن، این یک ردیاب فعالیت است که بسیاری از ویژگی‌های تناسب اندام و هوشمند را ارائه می‌کند، از جمله GPS داخلی، مانیتور ضربان قلب، تشخیص خودکار تمرین، ارتفاع‌سنج، اعلان‌های گوشی هوشمند، پرداخت‌های بدون تماس و حتی نظارت بر استرس. شروع قیمت ها از: 169 پوند / 179 دلار آمریکا

Fitbit Versa 3 دارای همه چیزهایی است که Charge 4 دارد، اما در یک ساعت هوشمند با صفحه نمایش لمسی رنگی عالی که امکان گرافیک روشن‌تر و تمرینات روی صفحه را به همراه گزینه نمایشگر همیشه روشن فراهم می‌کند. دارای میکروفون و بلندگو برای تماس‌های تلفنی است و دارای ابزار صوتی الکسا و دستیار گوگل، ذخیره‌سازی و کنترل موسیقی و برنامه‌های ساعت هوشمند بیشتر است. قیمت ها از 199 پوند / 229 دلار آمریکا

شروع می شود

بر اساس همه چیز در Versa 3، Fitbit Sense دسته ای از حسگرها را اضافه می کند که بر اساس سلامت و تناسب اندام ساخته شده اند. دارای ابزارهای مدیریت استرس مبتنی بر حسگرهایی است که فعالیت الکترودرمال (EDA) و دمای پوست را اندازه گیری می کند. مانیتورینگ SP02 برای اکسیژن خون و الکتروکاردیوگرام (ECG) برای بررسی ریتم قلب شما با اعلان‌های ضربان قلب بالا و پایین وجود دارد. قیمت ها از 279 پوند / 329 دلار آمریکا

شروع می شود

در حالی که Apple Watch Series 3 یک نسخه قدیمی تر (از سال 2017) است، هنوز یک ساعت هوشمند عالی با ویژگی های تناسب اندام و سلامتی با قیمت پایین است. نمایشگر آن بسیار کوچکتر است و به روشنایی دو نسخه دیگر اپل واچ نیست و وضوح کمتری دارد. اعلان‌های ضربان قلب بالا و پایین می‌دهد و می‌تواند ریتم‌های نامنظم قلب را بررسی کند. دارای GPS داخلی، سنسور قلب نوری، ژیروسکوپ، ارتفاع سنج، بلندگو و میکروفون (برای سیری و همچنین تماس های تلفنی از مچ شما). Apple Pay نیز گنجانده شده است. قیمت ها از 179 پوند / 199 دلار آمریکا

شروع می شود

Apple Watch SE یک مدل میان‌رده است که بر اساس Apple Watch Series 4 ساخته شده است، اما برخی از ویژگی‌های ساعت برتر را ندارد. با این حال، این صفحه نمایش بزرگتر از سری 3 – البته نه به اندازه سری 7 جدید – به همراه مانیتور ECG و پردازنده سریعتر است، اما عملکرد نمایشگر همیشه روشن ندارد. دارای قطب نما داخلی، ارتفاع سنج همیشه روشن و تشخیص سقوط در بالای هر چیزی که Watch 3 دارد. قیمت ها از 249 پوند / 279 دلار آمریکا

شروع می شود

Apple Watch Series 7 بر اساس مجموعه ویژگی های SE ساخته شده است، با صفحه نمایش بزرگتر که در اطراف لبه ها خمیده است (همیشه روشن است)، همراه با نظارت بر اکسیژن خون، شارژ سریعتر و صفحه های ساعت انحصاری . در حالی که 3 و SE دارای بدنه‌های آلومینیومی هستند، مدل 7 دارای گزینه‌هایی از جنس استنلس استیل و تیتانیوم نیز می‌باشد، با گزینه‌های رنگ و نوار بیشتر. قیمت ها از 369 پوند / 399 دلار آمریکا

شروع می شود

Apple Watch 6 Hermes

قیمت: اپل ارزان تر می شود

البته، هنگام انتخاب بین Fitbit و Apple Watch، قیمت مهم است.

هیچ کس اپل را به فروش محصولات ارزان متهم نکرده است. توانایی آن در تبدیل گران ترین محصولات صنعت به پرفروش ترین دلیل این است که یکی از ثروتمندترین شرکت های روی کره زمین است. و اپل واچ، در حالی که به هیچ وجه گران‌ترین ساعت جهان نیست، گران‌ترین ساعت هوشمند است.

اما اپل اکنون قیمت پایه اپل واچ را به سطح مقرون به صرفه ساعت هوشمند Fitbit کاهش داده است. اگرچه Fitbit هنوز گزینه‌های بسیار ارزان‌تری برای ردیاب‌هایی دارد که ساعت‌های هوشمند نیستند.

Apple Watch SE یک اپل واچ میان رده است که بین اپل واچ سری 3 و اپل واچ پرچمدار سری 7 قرار می گیرد، با قیمت 249 پوند / 279 دلار آمریکا برای نوع 40 میلی متری و 279 پوند. / 309 دلار آمریکا برای نوع 44 میلی متری، با قیمت مدل سلولی 50 پوند / 50 دلار آمریکا بیشتر.

سری 3 اپل واچ از 179 پوند / 199 دلار آمریکا / 319 دلار استرالیا شروع می شود – ارزان تر از Fitbit Versa 3 در بریتانیا، اما نه ارزانتر Versa Lite.

سری 6 اپل واچ از 369 پوند / 399 دلار آمریکا برای نسخه آلومینیومی شروع می شود، نوع فولادی قیمت بیشتری دارد، و مدل سلولی هر کدام نیز قیمت بیشتری دارد (469 پوند / 499 دلار آمریکا برای بدنه آلومینیومی). قیمت ها برای نسخه شیک هرمس حتی بیشتر می شود.

خرید در اپل استور انگلستان، اپل استور ایالات متحده یا Apple Store AU.

مچبندهای Fitbit از 89 پوند / 99 دلار آمریکا / 129 دلار استرالیا برای Inspire 2 شروع می شود. Sense در 279 پوند / 299 دلار آمریکا / 499 دلار استرالیا.

حتی گران‌ترین فیت‌بیت تقریباً با ارزان‌ترین ساعت اپل – حتی واچ SE هم قیمت دارد. توجه داشته باشید که اغلب می‌توانید یک Fitbit ارزان‌تر را به صورت آنلاین از فروشگاه‌هایی مانند آمازون تهیه کنید، در حالی که اپل به ندرت تخفیف ارائه می‌کند.

مجموعه به روز شده ما را از بهترین معاملات Fitbit ببینید.

البته، با اپل واچ عملکرد بسیار بیشتری در قبال پول خود دریافت می کنید، اما اگر ردیابی فعالیت باشد، پس از آن مقدار زیادی را برای Fitbit پس انداز می کنید.

تلفن های هوشمند سازگار با ساعت اپل و فیت بیت

سازگاری: اپل فقط آیفون است

Fitbit با iOS و Android سازگار است. برای اینکه Fitbit کار کند، لازم نیست گوشی هوشمند داشته باشید، زیرا می‌توانید با داشبورد عالی Fitbit رومیزی همگام‌سازی کنید، اما خوب است که فرصت‌های همگام‌سازی بیشتری داشته باشید و بتوانید آمار و نمودارهای جذاب را در حال حرکت ببینید.

در حالی که فقط ساعت‌های هوشمند Versa 3 و Sense می‌توانند برنامه‌ها را اجرا کنند، مچ‌بند Fitbit را می‌توان با برنامه‌هایی مانند MapMyRun، MyFitnessPal، Runkeeper، Endomondo، Strava و موارد دیگر ادغام کرد.

به دلایل واضح، اپل واچ فقط با دستگاه‌های iOS سازگار است، بنابراین آیفون تنها گوشی هوشمندی است که با آن کار می‌کند، و شما واقعاً به یکی از آن‌ها نیاز دارید تا منطقی باشد.

Apple Watch می‌تواند سایر برنامه‌های تناسب اندام، مانند Nike+Run Club، Runtastic Pro، Pocket Yoga، Map My Run، Endomondo و Cyclemeter GPS را اجرا کند، و همیشه برنامه‌های بیشتری اضافه می‌شود.

کنترل‌های شنوایی Apple Watch

شنوایی: اپل در کمک به گوش شما برنده است

Apple یک برنامه Noise را در watchOS 6 معرفی کرد که سطح صدای محیط و مدت زمان نوردهی را اندازه گیری می کند. WatchOS 7 با اعلان‌های صوتی هدفون کمک‌های بیشتری به سلامت شنوایی اضافه می‌کند.

این نشان می‌دهد که هنگام استفاده از iPhone، iPod touch یا Apple Watch با چه صدای بلندی از طریق هدفون خود به صدا گوش می‌دهید و چگونه این سطوح ممکن است در طول زمان بر شنوایی تأثیر بگذارد.

Apple به شما خواهد گفت که چه زمانی میزان گوش دادن شما به 100٪ میزان گوش دادن ایمن هفتگی که توسط سازمان بهداشت جهانی تعیین شده است، رسیده است.

برنامه Health حتی می‌تواند حداکثر میزان صدای هدفون را کنترل کند.

Apple Fitness Plus workout

Fitbit Premium در مقابل Apple Fitness+

اپل و فیت‌بیت هر دو دارای خدمات مشترک ویژه‌ای هستند که در آن ویژگی‌های اضافی، برخی آمارها و اطلاعات آماری شخصی‌شده باید هزینه پرداخت شود.

Apple’s Fitness+ همانطور که از نام آن پیداست، بر تمرینات و تناسب اندام تمرکز دارد، در حالی که Fitbit Premium در تناسب اندام، سلامت، تغذیه و تناسب اندام است.

سرویس مشترک فیتنس+ اپل نسبتاً جدید است. هزینه آن 9.99 پوند/9.99 دلار در ماه یا 79.99 پوند/79.99 دلار در سال است. Fitness+ را می توان با همان قیمت بین حداکثر شش عضو خانواده به اشتراک گذاشت. وقتی اپل واچ می‌خرید، کاربران جدید سه ماه Fitness+ رایگان دریافت می‌کنند.

این برنامه شامل برنامه‌های تمرینی خانگی است که ویژگی‌های تناسب اندام ساعت را تکمیل می‌کنند، بنابراین فعالیت‌های شما در کنار ویدیوهای تمرینی که می‌توان در iPhone، iPad یا AppleTV شما تماشا کرد، ردیابی شود.

دسته‌های تمرینی عبارتند از: تمرین تناوبی با شدت بالا (HIIT)، قدرت، یوگا، رقص، هسته مرکزی، دوچرخه‌سواری، تردمیل (برای دویدن و پیاده‌روی)، قایقرانی، و خنک‌سازی ذهنی.

مربی های مجازی تمرین را مطابق با سطح مورد نیاز شما تنظیم می کنند.

بعد از تمرین، می‌توانید معیارهای تمرین خود را ببینید، مانند ضربان قلب، مدت زمان، سرعت و کالری سوزانده شده. همانطور که به اهداف مختلف برخورد می کنید، حلقه فعالیت ساعت روی صفحه ویدیوی تمرین منعکس می شود.

Fitbit Premium برای مدت طولانی‌تری فعال بوده است و چیزهای بیشتری از تمرینات را ارائه می‌دهد، از جمله برنامه‌های هدایت‌شده برای کمک به شما برای فعال ماندن، خوب خوردن و خوابیدن و مدیریت استرس.

قیمت آن مشابه سرویس اپل است، 7.99 پوند/9.99 دلار در ماه یا 79.99 پوند/79.99 دلار در سال، بنابراین در بریتانیا کمی ارزان‌تر است. زمانی که ماهانه پرداخت می شود.

این برنامه دارای تمرینات صوتی و تصویری (پیاده روی، وزنه‌برداری، کاردیو، رقص، هنرهای رزمی، یوگا و موارد دیگر) است که می‌توان آنها را از طریق برنامه Fitbit در تلفن و حتی برخی از آنها در ساعت Fitbit مشاهده کرد.

مشترکین اطلاعات آماری شخصی، تفکیک امتیاز خواب و گزارش سلامتی را بر اساس آمار شما دریافت می‌کنند. چالش‌های فقط Premium نیز وجود دارد.

یک دوره آزمایشی رایگان سه ماهه Fitbit Premium وجود دارد، و کاربران جدید هنگام خرید ردیاب یا ساعت هوشمند، تا یک سال با Fitbit Inspire 2، Premium رایگان دریافت می‌کنند.

هیچ گزینه عضویت خانواده برای Fitbit Premium وجود ندارد.

Fitbit همچنین Fitbit Premium & عضویت مربیگری سلامت (در حال حاضر فقط در ایالات متحده)، برای 54.99 دلار در ماه. این سرویس به شما امکان می‌دهد با یک مربی بهداشت حرفه‌ای برای دریافت پشتیبانی فردی و یک برنامه اقدام سفارشی، با پیام‌رسانی نامحدود درون برنامه و راهنمایی مبتنی بر داده، کار کنید.

طراحی فناوری Fitbit در مقابل Apple Watch

کدام را باید بخرید: Fitbit یا Apple Watch؟

اگر تمرکز اصلی شما تناسب اندام است، پس ما فکر می کنیم ردیاب های Fitbit برتر هستند (مخصوصاً اگر به ورزش های چندگانه علاقه مند هستید)، اما اپل واچ، البته، چیزهای بیشتری از ردیابی فعالیت و قلب را ارائه می دهد. نظارت بر نرخ.

اکوسیستم اپلیکیشن اپل واچ در حال گسترش، ساعت را به پوشیدنی بسیار متنوع‌تر از یک بند مخصوص تناسب اندام تبدیل می‌کند. و اپل واچ سری 6 جدید با GPS داخلی و 4G یک پیشرفت بزرگ در ایجاد یک ردیاب فعالیت مناسب توسط اپل است، علیرغم عمر باتری بهبود یافته اما نسبتا ضعیف.

اما این قیمت بسیار گزافی دارد.

Fitbits عمر باتری بسیار بهتری را ارائه می‌کند (شارژ 5 تا یک هفته دوام می‌آورد!)، و بنابراین لازم نیست هر شب هنگام خواب شارژ شود.

نظارت دقیق خواب می‌تواند تقریباً به اندازه تمرین روتین روزانه برای وضعیت سلامت فرد روشن‌کننده باشد. در حالی که اپل یک برنامه Sleep را اضافه کرده است، عمر باتری ضعیف تر آن این کار را برای کاربران دردسرساز می کند. ردیابی خواب در Fitbit بسیار ساده تر است، اگرچه Fitbit برخی از معیارها را برای مشترکین Premium خود پنهان می کند.

و ما انگیزه ارائه شده توسط Fitbit’s Friends League را دوست داریم.

بسیار مهم است، اگر اندروید دارید، اپل واچ به سادگی برای شما مناسب نیست. بدون آیفون، بسیار بی فایده است.

کاربران اپل واچ نیازی به دریافت Fitbit و همچنین ساعت دیجیتالی ارزشمند خود ندارند، اما دوندگان و متخصصان تناسب اندام باید برخی از برنامه های شخص ثالث یا یک ساعت ورزشی اختصاصی از Garmin، Suunto یا Polar را اضافه کنند یا امتحان کنند. یونی.

البته، یکی از مزیت های بزرگ اپل واچ توانایی آن در برقراری و دریافت تماس های تلفنی است که تنها با Fitbit Versa 3 و Sense مطابقت دارد.

بنابراین برای ردیابی تناسب اندام و فعالیت، ما به Fitbits رأی می دهیم، اما اپل را برای برنامه های تناسب اندام ساعت تحسین می کنیم که باید صاحبان ساعت را وادار به بلند شدن و حرکت بیشتر کنند – کاری که همه ما صاحبان ابزار می توانیم انجام دهیم تا جلوی ورود ما به آن را بگیرند. سبک زندگی ناسالم.

خلاصه کدام Fitbit بهترین است ما را بررسی کنید اینجا.

Fitbit Blaze vs Apple Watch

با تشکر از Marilisa Cannavo، یکی از متعصبان Fitbit که یک بار اپل واچ دریافت کرد و بنابراین مقایسه واقعی کاربر را به ما ارائه داد. او دلتنگ تابلوی امتیازات دوستان و خانواده Fitbit (که همیشه برنده می‌شد) و دیگر چالش‌ها و جوایز Fitbit، به‌علاوه توانایی تعیین اهداف خود به‌جای پایبندی به پیش‌فرض‌های اپل، تنگ شده است. او عاشق طراحی ساعت و توانایی آن برای برقراری و دریافت تماس روی مچ دستش است.


اطلاعات بیشتر مرتبط با موضوع را مشاهده کنید فیت بیت در مقابل ساعت اپل

جعبه گشایی و بررسی ساعت هوشمند آمازفیت بیپ یو | Amazfit Bip U Unboxing & Review

alt

 • نویسنده: DigiBerooz
 • تاریخ ارسال: 2021-07-28
 • رتبه بندی: 4 ⭐ ( 2026 رتبه بندی )
 • تطابق نتایج جستجو: در این ویدیو به جعبه گشایی و بررسی ساعت هوشمند آمازفیت بیپ یو می پردازیم لطفا تا آخر این ویدیو با ما همراه باشید

  ——————————–
  پیج اینستاگرام دیجی بروز
  @digi.berooz

اپل واچ SE در مقابل Fitbit Charge 5: کدام یک را باید بخرید؟

 • نویسنده: comohow.net
 • رتبه بندی: 5 ⭐ ( 3322 رتبه بندی )
 • تطابق نتایج جستجو:

تصویر و مشخصات ساعت هوشمند فیت‌بیت لورفت

 • نویسنده: www.sarpoosh.com
 • رتبه بندی: 4 ⭐ ( 1379 رتبه بندی )
 • تطابق نتایج جستجو: کاربر قادر به تعویق بند ساعت است و کمپانی فیت بیت همراه با آن هدفون بلوتوث‌داری نیز به نام

بهترین ساعت هوشمند و جایگزین مناسب اپل واچ – مالتینا بلاگ

 • نویسنده: blog.malltina.com
 • رتبه بندی: 5 ⭐ ( 8516 رتبه بندی )
 • تطابق نتایج جستجو: معرفی بهترین ساعت های هوشمند برای جایگزین کردن اپل واچ ها به همراه توضیح کامل و برررسی دقیق آنها. با لینک مستقیم برای مشاهده و خرید محصول از آمازون

بررسی فیت بیت ورسا 2 ؛ یک پرچمدار اقتصادی در مقابل اپل واچ

 • نویسنده: www.plaza.ir
 • رتبه بندی: 3 ⭐ ( 7408 رتبه بندی )
 • تطابق نتایج جستجو: فیت بیت ورسا 2 یک ردیاب سلامتی مجهز به برنامه‌های متنوع و مناسب برای ورزشکاران رشته‌های ورزشی مختلف بوده و از قیمت و ویژگی‌های خوبی برخوردار است.

مشکلات رایج انواع دستبند هوشمند فیت بیت (Fitbit)

 • نویسنده: mobilekomak.com
 • رتبه بندی: 3 ⭐ ( 9980 رتبه بندی )
 • تطابق نتایج جستجو: در این مقاله مروری بر مشکلات رایج انواع دستبند هوشمند فیت بیت (Fitbit) و راه حل آن ها خواهیم داشت. با موبایل کمک همراه باشید.

بهترین ساعت هوشمند سال 2021: اپل یا سامسونگ؟ شاید آنر!

 • نویسنده: rokida.com
 • رتبه بندی: 4 ⭐ ( 7950 رتبه بندی )
 • تطابق نتایج جستجو: بازار را برای یافتن بهترین ساعت هوشمند زیر و رو می‌کنید؟ احتمالا به ساعتی نیاز دارید که بتواند سلامتی شما را تحت نظر بگیرد. – اخبار موبایل و گجت ها, گجت های

مقالات بیشتری را در این دسته مشاهده کنید: نکات کامپیوتری