هاست و دامنه

هاست و دامنه

هاست و دامنه اولین اقدامی است که برای طراحی سایت باید انجام داد. تمامی سایت‌های فضای مجازی، روی یک هاست قرار گرفته اند و توسط یک دامنه نمایش داده می‌شوند. هزینه ای که برای هاست و دامنه می‌کنید، در ابتدا بسیار کم‌تر از هزینه طراحی سایت است، اما هاست و دامنه را می‌بایست هر یک سال یا چند سال یک بار تمدید کرد. وبلیو شما را با انواع هاست و دامنه و ویژگی‌های هر کدام از این ها، آشنا می‌کند.

 

هاست و دامنه دامنه

دامنه همان آدرسی است که سایت شما با آن نمایش داده می‌شود. مانند فضای حقیقی، فضای مجازی هم دارای آدرس و نشانی است و برای رسیدن به هر سایت، می‌بایست نشانی یا دامنه آن را بدانیم. سایت‌ها را با  انواع هاست و دامنه تقسیم بندی نمی کنند. همچنین گوگل برای جست‌ و جوی سایت‌ها، به هاست و دامنه آنها توجهی نمی کند. اما فرصتی لازم است که گوگل سایت شما را بشناسد و در این مدت باید از طریق تبلیغات حقیقی، سایت خود را معرفی کنید. بنابراین داشته یک دامنه خوب اهمیت پیدا می‌کند.

 

خرید هاست و دامنه نشانه ایرنیک

خرید دامنه بدون داشتن نشانه آیرنیک امکان پذیر نیست. بنابراین اولین گام در خرید هاست و دامنه ، ساختن یک نشانه ایرنیک است. با عضویت در سایت nic.ir و ثبت اطلاعات خود در این سایت، می توانید نشانه ایرنیک خود را دریافت کنید و برای خرید دامنه اقدام کنید.

 

هاست و دامنه دامنه .com  یا .ir   

اولین گام خرید هاست و دامنه ، پیدا کردن یک دامنه مناسب است. مدت زمان زیادی است که فضای اینترنت ایجاد شده است و اگر بخواهید از دامنه .comاستفاده کنید، احتمالاً متوجه خواهید شد که ادرس مورد نظر شما، قبلاً توسط کسی خریداری شده است. سایت هایی وجود دارند که به شما در پیدا کردن دامنه کمک می‌کنند. وبلیو هم می‌تواند شما را در پیدا کردن هاست و دامنه خوب راهنمایی کند.

دامنه .irبه دلیل قیمت پایین تر و باز بودن بیشتر ادرس‌ها، طرفدار بیشتری دارد. با این حال، وبلیو توصیه می‌کند که دامنه مورد نظرتان را هم روی .com  و هم روی .irثبت کنید. لازم نیست برای خرید هاست و دامنه، دو هاست و دو دامنه خریداری کنید. می‌توانید با داشتن یک هاست، چند دامنه و آدرس داشته باشید که از طریق آن شما را پیدا کنند.

 

خرید هاست و دامنه هاست

مقاله هاست خوب در وبلیو، تمام نکاتی که برای داشتن یک هاست خوب و مناسب لازم است را توضیح داده است. در این مقاله هم به اختصار توضیح می‌دهیم.

در خرید هاست و دامنه  مناسب ، خرید هاست خوب بهترین گام است. قسمت اعظم هزینه در هاست و دامنه‌ را نیز خرید هاست در برمی‌گیرد. اما خرید هاست خوب شرایط خودش را دارد. یک هاست خوب، می‌بایست از دیتاسنتر مناسبی تهیه شود، امنیت هاست به اندازه ای باشد که دسترسی به اطلاعات امکان پذیر نباشد، پشتیبان گیری از هاست به طور مستمر انجام شود که در صورت رخ دادن هر اتفاقی، سایت قابل بازگشت باشد.  

 

نوشته شده توسط:
در بخش: بلاگ
در تاریخ: سه شنبه, 02 تیر 1394 00:00
Rate this item
(1 Vote)
Read 5470 times

طراحی سایت ارزان

طراحی وب سایت ارزان وب, طراحی وب سایت ارزان ساخت, طراحی وب ارزان لوگو, طراحی سایت ارزان فروشگاه, طراحی سایت ارزان قالب, طراحی سایت ارزان خرید, طراحی سایت ارزان اینترنتی, طراحی سایت ارزان پرتال, طراحی سایت ارزان هزینه

طراحی سایت رایگان

طراحی سایت رایگان نمونه, طراحی سایت رایگان وردپرس, طراحی سایت رایگان تبلیغاتی, طراحی سایت رایگان پشتیبانی, طراحی سایت رایگان مدرسه, طراحی سایت رایگان داینامیک, طراحی سایت رایگان وبلیو, طراحی سایت رایگان مقالات, طراحی سایت رایگان فارسی

بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت رایگان نمونه,بهینه سازی سایت طراحی سایت,بهینه سازی سایت طراحی,بهینه سازی سایت سئو ,بهینه سازی سایت تبلیغاتی,بهینه سازی سایت خبری,بهینه سازی سایت نیازمندی,

طراحی

طراحی زیبا, طراحی تعرفه, طراحی ایجاد, طراحی راه اندازی, طراحی اصفهان, طراحی مشهد, طراحی کرج

سایت

سایت تهران, سایت بنر, سایت آنلاین, سایت موتور, سایت آموزش, سایت مجانی, سایت استاتیک