طراحی سایت ریسپانسیو (واکنش گرا)

تا چند سال پیش به ندرت یک وب سایت را مشاهده می کردید که یک نسخه موبایل نیز داشته باشد. شاید در آن زمان کاربرانی که از دستگاه هایی به غیر از کامپیوترهای شخصی صفحات وب را مرور می کردند بسیار اندک بود و طراحان صفحات وب و کمپانی های بزرگ از این درصد کوچک چشم پوشی می کردند.

از آنجا که امروزه فناوری به یک بخش ضروری از زندگی روزمره تبدیل شده است در نتیجه می بایست طیف گسترده ای از دستگاه هایی که کاربران به واسطه آنها قادر به دسترسی به اینترنت هستند را در نظر گرفت. زیرا انعطاف پذیری، کلید موفقیت کسب و کار به خصوص کسب و کار آنلاین است.

طراحی سایت

طراحی سایت وبلیو با 11 سال سابقه در طراحی سایت و سئو، طراحی سایت از 295 هزار تومان طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت با سئو حرفه ای. تلفن: 9-02188480538

طراحی وب سایت واکنش گرا چیست؟
در گذشته ای نه چندان دور برای اینکه یک سایت در موبایل به درستی نمایش داده شود، یک طراحی و برنامه نویسی مجزا انجام می‌دادند. در این مدل طراحی، سرور از طریق شناسه مرورگر کاربر (User Agent) تشخیص می داد که کاربر سایت را با موبایل بازدید می کند که در این حالت یا محتوای موبایل را در همان آدرس به او نشان می‌داد یا او را به آدرس مخصوص موبایل هدایت می نمود.

حالا در طراحی سایت واکنش گرا که بیشتر به همان Responsive Web Design مشهور است، ساختار لایه‌های سایت به صورت شناور طراحی می‌شود و با کمک خاصیت Media در تگ Link با توجه به سایز صفحه، CSS مربوطه بار گزاری می‌شود که باعث تنظیم عرض صفحه، سایز متن, سایز تصویر و ... در ابعاد مختلف می‌شود.

طراحی وب سایت واکنش گرا و دلایل اهمیت سایت واکنش گرا
طراحی سایت واکنش گرا برای واکنش سایت نسبت به تغییر دستگاه های مختلف مانند موبایل، تبلت، لپ تاپ، تلویزیون های هوشمند و همچنین تغییر رزولوشن ها مورد استفاده قرار می گیرد.
در طراحی سایت واکنش گرا که به Responsive Web Design مشهور است، ساختار لایه‌های سایت به صورت شناور طراحی می‌شود که باعث می شود عرض صفحه، سایز متن، سایز تصویر و ... در ابعاد مختلف تنظیم شود که این کار به صورت کاملا اتوماتیک انجام می‌شود.

طراحی سایت واکنش گرا  به چه دلیلی اهمیت دارد؟

  • با طراحی سایت واکنش گرا دیگر نیازی نیست که برای هر گجت موجود در بازار یک سایت اختصاصی طراحی کرد.
  • طراحی سایت واکنش گرا کاربر پسند است زیرا کاربر قادر است مطالب مورد علاقه اش را با استفاده از دستگاه های مختلف ببیند.
  • با توجه به امکان واکنش گرا که بسیار بی نظیر می باشد کاربر می تواند تعامل بهتری با سایت برقرار کند و تکنیک واکنش گرا تاثیر مثبت و جذب بیشتری روی کاربر خواهد داشت.
  • از آنجا که تکنیک واکنش گرا روی تجربه کاربر تأثیر مثبت می گذارد و از طرفی سایت شما را سئو فرندلی می کند در نتیجه استفاده از تکنیک واکنش گرا را به شما توصیه می کنیم.

 

 

نوشته شده توسط:
در بخش: بلاگ
در تاریخ: چهارشنبه, 05 فروردين 1394 00:00
Rate this item
(1 Vote)
Read 2316 times

طراحی سایت ارزان

طراحی وب سایت ارزان وب, طراحی وب سایت ارزان ساخت, طراحی وب ارزان لوگو, طراحی سایت ارزان فروشگاه, طراحی سایت ارزان قالب, طراحی سایت ارزان خرید, طراحی سایت ارزان اینترنتی, طراحی سایت ارزان پرتال, طراحی سایت ارزان هزینه

طراحی سایت رایگان

طراحی سایت رایگان نمونه, طراحی سایت رایگان وردپرس, طراحی سایت رایگان تبلیغاتی, طراحی سایت رایگان پشتیبانی, طراحی سایت رایگان مدرسه, طراحی سایت رایگان داینامیک, طراحی سایت رایگان وبلیو, طراحی سایت رایگان مقالات, طراحی سایت رایگان فارسی

بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت رایگان نمونه,بهینه سازی سایت طراحی سایت,بهینه سازی سایت طراحی,بهینه سازی سایت سئو ,بهینه سازی سایت تبلیغاتی,بهینه سازی سایت خبری,بهینه سازی سایت نیازمندی,

طراحی

طراحی زیبا, طراحی تعرفه, طراحی ایجاد, طراحی راه اندازی, طراحی اصفهان, طراحی مشهد, طراحی کرج

سایت

سایت تهران, سایت بنر, سایت آنلاین, سایت موتور, سایت آموزش, سایت مجانی, سایت استاتیک